Telif Hakkı ve İzinler


Makalelerde telif hakkıyla korunan materyalin çoğaltılması - izinlerin silinmesi

Yazar, gönderilen materyalin telif hakkına veya mülkiyet haklarına tabi olup olmadığını kontrol etme sorumluluğunu taşır, örneğin şekiller, tablolar, fotoğraflar, resimler, ticari literatür ve veriler. Yazarın bu tür öğeleri çoğaltmak için izin alması ve bu izinleri son gönderimlerine dahil etmesi gerekecektir. Kullanımın bu kadar kısıtlı olduğu durumlarda, Editör / editör ofisi ve Yayıncı, materyalin son sunumu ile ilgili bilgilendirilmelidir. Lütfen gerekli tüm teşekkürleri yazıya, tercihen yazının sonunda bir Teşekkür bölümü şeklinde ekleyin. İlişikteki altyazılarda fotoğrafların, şekillerin, resimlerin vb. Kaynak ve telif haklarını belirtin.

Politikamız gereği, tüm katkıda bulunanlardan telif haklarını dergi sahibine katkılarına devretmelerini rica ederiz. Bunun iki geniş nedeni var:

Dergi sahibinin telif hakkı sahibi olması, telif hakkı, hakaret veya intihal ihlallerine karşı uluslararası korumayı kolaylaştırır;

Ayrıca üçüncü şahısların bir katkıyı veya bir kısmını basılı veya elektronik biçimde yeniden basma veya çoğaltma taleplerinin, telif hakkı çerçevesinde bilginin yayılmasını teşvik eden genel politikamıza uygun olarak verimli bir şekilde ele alınmasını sağlar.

Makalesi kabul edilen yazar/lar Telif Hakkı Formu'nu doldurup imzaladıktan sonra info@ijaart.com  adresine göndermesi gerekir.